Klub Polskiej Książki w Seattle powstał w 2003 roku z inicjatywy Hanny Gil. Działał do roku 2017, następnie odżył z nową energią w 2020, prowadzony przez prawie rok przez Paulinę Phung. Obecnie Klub prowadzi Anna Senczuk. Istnieje podejrzenie, że to najdłużej działający klub polskiej książki w USA.

Nasze początki były skromne – kilka osób, spotykających się w bibliotekach w Seattle. Oto zdjęcie z pierwszego spotkania.

Pierwsze spotkanie, Bellevue Regional Library, 2003

Z czasem na spotkania zaczęły przychodzić nowe osoby. Zorganizowaliśmy kilka spotkań z pisarzami – Ingą Iwasiów, Kazimierzem Poznańskim, Davidem Laskinem. Spotykaliśmy się także na naszych letnich piknikach i spotkaniach świątecznych, przy smakołykach, herbacie i winie. Czytamy powieści, reportaże, poezje, pamiętniki, biografie i autobiografie – głównie dzieła polskich pisarzy współczesnych.

Zapraszamy na nasze spotkania! Obecnie są one w formie wirtualnej (prosimy o kontakt z Anią, aby uzyskać link), ale tak samo żywe i pełne przyjaznej, ciekawej dyskusji jak kiedyś. Do zobaczenia!

Green Lake Library, Seattle, 2017
Setne spotkanie klubu, Seattle 2015
Małe, letnie spotkanie w ogrodzie. Redmond, 2013
Green Lake Library, Seattle, 2013
Lato, 2011
Spotkanie świąteczne, 2009
Duży tłum na spotkaniu. 2008, Green Lake Library, Seattle
Letni piknik

Jedno z pierwszych spotkań, Seattle, przy obrazach Joanny Brzostowskiej